Zahraniční oddělení PdF UP uspořádalo Mobility Info Day

Foto: Lukáš Blokša
Sobota 10. prosinec 2022, 9:00 – Text: Zahraniční oddělení PdF UP

Přesně v polovině listopadu proběhla velká propagační akce s názvem Mobility Info Day. Onoho úterního odpoledne se v auditoriu naší fakulty sešli studentky a studenti, kteří uvažují o studiu v zahraničí. Dorazilo také několik studentů, kteří studium v zahraničí v nedávné době absolvovali a o své zkušenosti se chtěli podělit se spolužáky.

Prostřednictvím krátkých příspěvků s fotkami a videi se tak posluchači podívali do Norska, Řecka, USA či do Paříže a vyslechli zážitky z klasického semestrálního studijního pobytu Erasmus, zjistili, jak to chodí na praktických stážích v českých školách v zahraničí nebo jak probíhají měsíční stáže, které naše fakulta organizuje. Přednášející o všech pobytech hovořili velmi pozitivně, své rozhodnutí studovat na čas v zahraničí hodnotí jako o výjimečnou zkušenost a skvělou příležitost poznat novou kulturu, nové přátele i sám sebe. Všichni svým spolužákům studijní pobyt v zahraničí vřele doporučili.

Jednotlivé virtuální výlety do zahraničí pak pracovnice zahraničního oddělení vyplňovaly bloky obecných informací o možnostech výjezdů a o jednotlivých krocích, kterými je třeba projít při přípravě a realizaci studijního pobytu zahraničí. Mimo všeobecně známého programu Erasmu se hovořilo také o dalších možnostech zahraničních výjezdů, jako je např. program CEEPUS nebo Merrillovo stipendium pro studium v USA.

Součástí programu byly i soutěže, čtyři studenti si odnesli drobné ceny od partnerských univerzit. Po skončení oficiální části v  auditoriu zůstalo několik studentů, kteří se doptávali na další záležitosti spojené s výjezdy. Jsme rádi za hojnou účast a těšíme se na všechny studenty třeba u výběrového řízení na studijní pobyty Erasmus na začátku příštího kalendářního roku!