Katedra hudební výchovy uspořádala inspirativní workshop s holandským lektorem Christiaanem Boelem

Foto: KHV PdF UP, Alžběta Gregorová
Pátek 7. červen 2024, 13:00 – Text: katedra hudební výchovy PdF UP

V pondělí 29. dubna uspořádala katedra hudební výchovy pro studenty 1.–3. ročníku v dopoledních hodinách dva pěvecko-terapeutické workshopy metody Škola odhalení hlasu, v němž se účastníci měli možnost setkat s vlastním hlasem, pohlížet na něj z nového úhlu pohledu a zkoumat jeho přesah v kontextu práce celé skupiny.

Workshopy se konaly pod vedením holandského pěveckého pedagoga Christiaana Boela, sólového zpěváka, sbormistra a certifikovaného lektora metody Škola odhalení hlasu, jejíž kurzy realizuje ve po celém světě. Christiaan Boele provedl studenty pěvecko-terapeutickým procesem, během něhož jim předal řadu hlasových cvičení, jež zprostředkovávají nejen uvolěnní, ale také setkání s vlastní (nejen) hlasovou přirozeností.

Odpoledne pak navázal Christiaan Boele na práci se studenty v ZUŠ Fantazie, která uspořádala workshop metody Škola odhalení hlasu pro veřejnost. Také zde se setkal s velkým ohlasem a účastníci se již těší na jeho další pokračování v lednu 2025.