Mezinárodní konference zaměřená na alternativní a augmentativní komunikaci přilákala více než 200 účastníků

Foto: Lukáš Blokša
Úterý 28. květen 2024, 12:45 – Text: Ústav speciálněpedagogických studií PdF UP

Na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se ve středu 15. května 2024 uskutečnila odborná konference se zastřešujícím tématem „Možnosti a výzvy alternativní a augmentativní komunikace v praxi“.

Na akci, kterou organizoval Ústav speciálněpedagogických studií ve spolupráci s SPC pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na AAK Praha, se sešlo více než 200 odborníků z celé ČR a ze Slovenska, zejména z řad školství, sociálních služeb, zdravotnictví, a dalších zájemců včetně neformálních podporovatelů.

Během konference, jejíž program byl v dopolední části společný a v návazné odpolední části pak rozdělený do čtyř různých sekcí (předškolní – školní – speciální školy – dospělí), vystoupilo 22 přednášejících. Součástí akce byla rozsáhlá prezentace pomůcek pro AAK od různých firem i odborných publikací k danému tématu.

V jednotlivých příspěvcích zazněly informace o nejnovějších poznatcích, zkušenostech a inovacích v oblasti AAK. Kromě jiného se zaměřovaly na zásadní význam AAK pro praxi a nezbytnou provázanost s každodenním životem lidí s komunikačními obtížemi. Dle ohlasů od účastníků se jednalo o velmi zdařilou akci, která by se měla stát inspirací pro zavedení tradice pořádání odborných konferencí s tematikou AAK pod patronací olomoucké univerzity.

Fotografie z průběhu konference naleznete zde.