15. ročník Studentské vědecké, odborné a umělecké činnosti

Středa 8. prosinec 2021, 15:25 – Text: Lucie Šrammová

Pedagogická fakulta každoročně vyhlašuje konferenci Studentské vědecké, odborné a umělecké činnosti (dále jen SVOUČ). Letošní 15. ročník se nese v duchu Výchovy a vzdělávání pro budoucnost. „Cílem konference je podporovat a rozvíjet potenciál studentek a studentů v oblasti vědecké, odborné a umělecké činnosti. Naše konference je platforma pro dialog mezi studenty a akademiky. Mohou se přihlásit studenti jak učitelských, tak neučitelských studijních programů,“ uvedl proděkan pro vědu, výzkum a doktorská studia doc. PhDr. Vojtech Regec, Ph.D.

Studenti se mohou přihlásit v pěti soutěžních sekcích:

• pedagogické obory,
  • učitelské obory,
  • speciálně pedagogické obory,
  • umělecká činnost a tvorba.

Na konferenci jsou zváni studentky a studenti všech pedagogických fakult v České republice a na Slovensku. Účastníci se mohou přihlašovat pomocí on-line přihlašovacího formuláře. Studenti si mohou vybrat, zda se chtějí účastnit aktivně či pasivně. Při aktivní účasti je nutné, aby studenti současně zaslali název své soutěžní práce a článek. V případě zájmu, je možné dodat fotografii, která bude zavěšena na stránkách konference společně s anotací soutěžního příspěvku. Podoba soutěžního příspěvku se řídí metodickými pokyny k formální úpravě soutěžních příspěvků konference SVOUČ. Uzávěrka přihlášek a podávání soutěžních příspěvku je do 10. 12. 2021.

„V minulém roce se nám velice osvědčil model on-line prostředí, a proto jsme se rozhodli, že letošní 15. ročník opět uspořádáme on-line,“ uvedl doc. PhDr. Vojtech Regec, Ph.D. Konference se uskuteční ve středu 15. 12. 2021 na platformě ZOOM on-line. Všichni přihlášení studenti obdrží odkaz na danou událost včetně přihlašovacího hesla.

Na stránkách SVOUČ již lze zhlédnout soutěžní příspěvky, které byly publikovaný v minulém roce. Webové stránky konference jsou průběžně aktualizovány. Harmonogram konference bude zveřejněný v pondělí 13. 12. 2021.

Vítězové jednotlivých soutěžních sekcí obdrží diplom a finanční odměnu.

V případě dalších informací se obracejte na Lucii Šrammovou (lucie.srammova@upol.cz)