Daruj knihu, daruj radost

Středa 7. prosinec 2022, 10:57 – Text: Češtinářský spolek

Stejně jako loni, i letos před Vánoci vyhlašuje Češtinářský spolek sbírku dětských knížek pro děti z dětských domovů. Minulé Vánoce jsme obdarovali děti žijící v Domově pro matky s dětmi v Olomouci, knížku od dárců z naší fakulty našlo pod stromečkem víc než třicet dětí.

Naše prosba k dárcům je stejná – prosíme o vybrání knihy pro děti od 2 do 15 let. Zabalte ji do vánočního papíru a přidejte lísteček s informací o vhodném věku čtenáře. Ještě však, než knížku zabalíte, do ní prosím napište vzkaz budoucímu čtenáři. Sběrné místo najdete opět na katedře českého jazyka a literatury vedle Knihovničky pod schody.

Informace o věku čtenáře je důležitá, loni jsme s pracovnicemi obou domovů na dárky rovnou připsaly konkrétní jména dětí. Jedna pracovnice si tehdy povzdechla, že děti v domovech o čtení nemají velký zájem. S nadějí dodala, že dárek pod stromečkem by některé mohl trochu motivovat. A přesně tato skutečnost nás k vytvoření projektu přiměla. I kdyby jen jedno z dětí zažilo s darovanou knížkou pěkné chvíle a našlo ve čtení zálibu, měl tento projekt smysl.

Všem dárcům děkujeme a těšíme se, jakou radost přineseme dětem letos!

Váš Češtinářský spolek