Pedagogická fakulta připravila adaptační kurz pro 1. ročníky

Pátek 10. září 2021, 9:29 – Text: děkanát

Nový semestr je tu a my se nemůžeme dočkat toho, až mezi nás přivítáme nové studentky a studenty! Pro mnohé z nich je to poprvé, co vstupují na akademickou půdu, někteří jsou noví také v Olomouci a teprve se rozkoukávají.

Rádi bychom všem studentkám a studentům prvních ročníků pomohli zorientovat se ve studijní agendě a v tom, jak to na vysoké škole chodí. Proto jsme připravili adaptační kurz, který kromě množství informací nabídne také možnost zeptat se na vše, co vás zajímá. Setkání proběhne v úterý 21. 9. 2020, od 15:00 ve velké aule fakulty a bude také streamováno na Facebooku fakulty, aby se mohli zúčastnit všichni, i při naplnění kapacity auly. Studentkám a studentům 1. ročníků bude v případě účasti na kurzu omluvena neúčast na výuce konané v době kurzu.

Věříme, že mezi nás noví studenti a studentky snadno zapadnou a že vám pomůžeme úspěšně proplout nástrahami studia na vysoké škole!

Během informačního setkání se dozvíte potřebné informace o:

– základních pravidlech a postupech pro studium, prostředí a zvyklostech na PdF UP (přednášející: proděkan pro studijní záležitosti Mgr. Pavel Neumeister, Ph.D.);

– informačních systémech fakulty (přednášející: vedoucí Centra informačních a vzdělávacích technologií PdF UP doc. PhDr. Milan Klement, Ph.D.);

– poradenské činnosti (přednášející: zástupkyně psychologické poradny Mgr. Michaela Pugnerová, Ph.D. a sociálně-právní poradny JUDr. Zdenka Nováková, Ph.D.);

– o možnostech studia v zahraničí (přednášející: vedoucí zahraničního oddělení Mgr. Jana Dostálová).

– o studentské mobilní aplikaci UPlikae (přednášející: Bc. Ondřej Martínek z Oddělení komunikace UP).

Těšíme se na viděnou ať už přímo v aule, nebo ve Facebook Live.