Pedagogická fakulta připravila první pomoc pro studentky a studenty prvních ročníků

Čtvrtek 16. září 2021, 11:29 – Text: Petra Šobáňová

Již za pár dnů mezi nás přivítáme tisícovku nových adeptek a adeptů učitelství a dalších pedagogických specializací. Na nové studentky a studenty se těšíme a letos jsme pro ně připravili soubor podpůrných aktivit, které by jim měly usnadnit vstup do nové fáze života, jíž je studium na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Začátky na vysoké škole jsou pro nováčky náročnou životní etapou, protože se musejí zorientovat v novém prostředí a systému studia a hlavně: musejí se více spoléhat sami na sebe a volit si ty nejlepší ze všech možností, které studium na fakultě a univerzitě nabízí.

Každý, kdo prožil studium na univerzitě na vlastní kůži, potvrdí, že se od studia na střední škole zásadně liší a klade na studující mnoho nároků. Abychom našim novým studentkám a studentům náročný začátek usnadnili, připravili jsme pro ně soubor podpůrných aktivit: jednak adaptační kurz a přehledný kurz v Moodlu a jednak zcela novou webovou stránku na portále Učitel21, kde nabízíme přehled základních informací, rady pro začínající studentky a studenty, odkazy na oficiální adaptační kurzy fakulty, zajímavé články, blogy a tipy pro úspěšné studium.

Rádi bychom k tvorbě této stránky pozvali také naše stávající studenty nebo čerstvé absolventy. Pokud máte chuť a čas, pomozte nám stránku vylepšit a nabídněte své vlastní tipy a zkušenosti. Vítány jsou nejen připomínky k obsahu stránky, ale též autorské články na téma začátků na vysoké škole, studijní tipy a rady nebo náměty na smysluplně a příjemně strávená studentská léta.

Své tipy nebo články s radami posílejte na adresu ondrej.moucka@upol.cz. Rádi je na stránce zveřejníme!