Ústav cizích jazyků na blended mobilitě v Prešově

Foto: Tomáš Novák
Čtvrtek 11. listopad 2021, 15:02 – Text: Ondřej Moučka

Ve dnech 1.–5. 11. 2021 proběhla blended mobilita realizovaná na PdF UPOL. Kolektiv sedmi studentek a studentů Ústavu cizích jazyků spolu s pedagogickým doprovodem navštívilo Institut germanistiky FF Prešovské univerzity v Prešově.

,,Během týdne jsme zúčastnili seminářů a přednášek na Prešovské univerzitě, zapojili jsme se do diskusí s tamními studenty. Výuka byla situovaná i do okolí Prešova – navštívili jsme Košice. Zde jsme v duchu pátrání po německé knihovně objevovali krásy tamního kulturního centra. Velkým přínosem mobility byla skutečnost, že jsme měli možnost srovnat výuku německého jazyka na naší fakultě a v zahraničí. Příjemně nás překvapila kvalitně vedená výuka a přístup vyučujících. Byla to skvělá zkušenost. Kdo má možnost na mobilitu vyjet, tomu to doporučujeme,” říká Tomáš Novák a dodává: „ Velký dík patří fakultě, zejména zahraničnímu oddělení, za umožnění této mobility. Poděkování patří také paní dr. Dömischové za perfektní organizaci, paní doc. Hrdinové za její znalosti a vždy dobrou náladu, která nás celým týdnem prováděla. V neposlední řadě patří velký dík panu doc. Petraškovi, který nás tímto týdnem také prováděl. Jemu děkujeme za odborné výklady zasazené do historického kontextu. Hostující instutuci (doc. Tomášiková a doc. Kášová) pak děkujeme za literaturu, kterou jsme obdrželi darem."