Výstava prací studentů a studentek z ateliéru textilní tvorby PaedDr. Taťány Šteiglové, Ph.D.

Fotogalerie: archiv Taťány Šteiglové
Pondělí 25. říjen 2021, 11:28 – Text: Sára Lipnerová

Textilní materiál provází člověka po celý život. Je prvním i posledním materiálem, se kterým přichází do styku.

Dlouhým působením v lidské společnosti získala textilie v různých kulturách mnoho rolí. Stává se předmětem každodenního života, ale i výjimečných událostí, získává uměleckou hodnotu.

Svou důležitost si textilní materiál zachovává dodnes, a jako prostředek vyjádření ve volné tvorbě – textilním umění se rozrůstá o nové přístupy a témata, jež navazují na současný svět. Ale nejsou to jen soudobé problémy lidstva, nýbrž také osobní příběhy, vztahové záležitosti, zájem o tradice, přírodu, politiku a jiné různorodé oblasti, které se stávají východiskem pro uměleckou tvorbu.

I studenti a studentky zpracovali nejrůznější oblasti témat v rámci předmětů textilní tvorby vedených PaedDr. Taťánou Šteiglovou, Ph.D. na katedře výtvarné výchovy PdF UP. Výběr jejich uměleckých výpovědí bude k vidění v rámci výstavy MALÉ TEXTILNÍ FORUM, která potrvá od 25. 10. do 25. 11. 2021 v Galerii 3. patro Uměleckého centra UP.

Vernisáž výstavy proběhne 25. 10. v 16 hodin.