Další International Week na Pedagogické fakultě UP: Spojení kultur a sdílení zkušeností

Středa 16. říjen 2024, 12:30 – Text: Oddělení pro zahraniční vztahy PdF UP

Na Pedagogické fakultě UP se na přelomu září a října uskutečnil již 9. ročník akce International Week, který přilákal 24 hostů z devíti různých zemí. Tento počin, zaměřený na posílení mezinárodní spolupráce a mobility studentů i pracovníků, se stal příležitostí k setkání, výměně zkušeností a pro nové účastníky poznání nejen univerzity, ale i malebného města Olomouc.

Cílem bylo vytvořit platformu pro osobní setkání a navázání nových kontaktů mezi studenty a akademickými pracovníky z různých koutů světa. Účastníci se zapojili do různých formálních aktivit, jako byly prezentace a přednášky, kde měli možnost sdílet své odborné znalosti a zkušenosti z oblasti pedagogiky, speciální pedagogiky či výuky jazyků. Neformální aktivity, jako byly společenské akce a výlety, přispěly k utužení mezikulturních vazeb a umožnily účastníkům lépe poznat Olomouc a její krásy. Program zahrnoval procházky historickým centrem města, návštěvy místních památek, a samozřejmě i ochutnávky tradiční české kuchyně.

Po celou dobu akce panovala příjemná a přátelská atmosféra, která podpořila otevřenou komunikaci a spolupráci mezi účastníky. Také se podařilo sdílet osvědčené postupy v oblasti vzdělávání, které mohou inspirovat a obohatit pedagogickou praxi na všech zúčastněných institucích. Hosté vyjadřovali spokojenost z organizace, programu a pohostinnosti PdF, což jen podtrhlo úspěch celé akce.

Mezinárodní týden na Pedagogické fakultě UP tedy splnil svůj cíl – vytvořil prostor pro dialog, podporu a sdílení, což přispělo k rozvoji mezinárodních vztahů a obohacení vzdělávací zkušenosti pro všechny zúčastněné. Těšíme se na další ročníky tohoto inspirativního setkání, které posiluje naši globální komunitu a přispívá k rozvoji vzdělávání v různých kulturách.

Na závěr se sluší poděkovat jak účastníkům, kteří vážili mnohdy opravdu dalekou cestu do Olomouce, tak organizátorům a spolupracujícím pracovištím domácí fakulty (KPV, UCJ, Digidoupě, CPSSP), ale i externím partnerům – Základní škole Svatoplukova a International School Olomouc, které mohli účastníci také navštívit. Speciální poděkování posíláme do Hanušovic do Pivovaru Holba, který nás laskavě přijal na exkurzi i za ztížených podmínek způsobených nedávnou povodní.