Mozaika poznání nabídla možnost prezentovat studentské projekty

Foto: Lukáš Blokša
Pondělí 20. květen 2024, 9:19 – Text: Oddělení komunikace PdF UP

V úterý 30. dubna se ve velké aule PdF UP uskutečnil 17. ročník studentské soutěžní konference Mozaika poznání. V rámci této konference mohou studující Pedagogické fakulty UP představit výsledky své vědecko-výzkumné či tvůrčí umělecké činnosti veřejnosti.

Záštitu nad konferencí převzal děkan Pedagogické fakulty UP Vojtech Regec, který ve své úvodní řeči mimo jiné ocenil odvahu přihlášených a poděkoval jim za reprezentaci fakulty. Celou akcí provázela doktorandka z Ústavu pedagogiky a sociálních studií Jana Miková.

Na Mozaiku poznání se mohli registrovat jednotliví studenti i vícečlenné týmy a práce mohly mít podobu teoretickou, teoreticko-aplikační, empiricko-výzkumnou či uměleckou. Odborná porota, složená z akademických pracovníků Pedagogické fakulty UP, vybírala v letošním roce z celé řady zajímavých příspěvků. O jejich vysoké kvalitě svědčí i množství oceněných prací – v oboru umělecká činnost a tvorba byli 1. místem oceněni dokonce všichni autoři!

Na portále U21 vás s některými z příspěvků budeme postupně blíže seznamovat. Pokud vás zajímá, jaké příspěvky účastníci letošního ročníku prezentovali, seznam včetně anotací naleznete na webu konference (obory neučitelské a učitelské a umělecká činnost a tvorba).

Výsledky soutěžní studentské konference Mozaika poznání

Obory učitelské a neučitelské

1. místo Sára Benáková: Seznámení dětí mladšího školního věku s orgány lidského těla
1. místo Denisa Daříčková, Kristýna Ševčíková: Od Rubense po Plejtváka: Inspirace a poznání skrze galerie a muzea