Summer School se na fakultu vrátila po pětileté pauze

Foto: Lukáš Blokša
Pátek 23. srpen 2024, 9:23 – Text: Oddělení pro vnější vztahy a inovace PdF UP

Zahraničnímu oddělení Pedagogické fakulty UP se po pěti letech podařilo znovu zorganizovat Summer school pro zahraniční studenty. Ve spolupráci s Ústavy cizích jazyků a speciálněpedagogických studií a katedrou výtvarné výchovy se v Olomouci objevilo celkem pětačtyřicet studentů s učitelským doprovodem z univerzit v Číně, Tchajwanu a Korejské republice. Ti se od půlky července do půlky srpna věnovali nejen studiu, ale i doprovodným aktivitám.

Na fakultu po pěti letech dorazili studenti a studentky z Leshan Normal University, Southwest University, Yunnan Normal University, Tunghai University a Konkuk University, kteří se zde věnovali jak studiu ve dvou měsíčních programech (Fine Arts and CreativeTherapies in Education, English Language and Intercultural Communication), tak i seznamování se s prostředím České republiky i blízkého okolí.

Mimo přednášek a seminářů měli možnost studenti zažít různé zajímavé aktivity, jako je návštěva zoologické zahrady, lanového centra, hraní bowlingu, minigolfu, laser game, ale například i grilování. Během pobytu podnikli také několik výletů na zajímavá místa v Česku i okolí, díky čemuž se podívali například do Vídně.

„Studenti měli po skončení výuky, která probíhala dopoledne, možnost zapojit se do různých volnočasových aktivit. Výběr byl pestrý a jelikož se tyto aktivity v průběhu celého programu opakovaly, mohli si studenti vyzkoušet všechny z nich. Namátkou se jednalo o minigolf, Pevnost poznání, bowling, aquapark, zoo na Svatém Kopečku, největší oblibě se však těšil zejména lanový park Proud a laser aréna. Mimo těchto aktivit bylo studentům nabídnuto i další dobrovolné vyžití, které ve velké míře využívali. Za zmínku stojí například karaoke večírek, BBQ v rozáriu nebo cyklovýlet na kolech od Nextbike k poděbradskému koupališti. Naši buddies dělali studentům vítanou společnost i při mnoha dalších večerních aktivitách,“ popsal průběh letní školy Daniel Ecler, jeden z fakultních koordinátorů akce.

Zpětná vazba od studentů byla velmi pozitivní, což dle slov organizačního týmu všechny zapojené velmi potěšilo a podnítilo je k plánování další letní školy v příštím akademickém roce.