Oddělení pro legislativu, organizaci a rozvoj prioritně navrhuje a připravuje střednědobé i dlouhodobé koncepce rozvoje fakulty a s tím spojené metodické řízení a implementace strategických záměrů fakulty, které zahrnují rovněž otázky spojené s udržitelným rozvojem. V těchto oblastech zabezpečuje oddělení také projektovou činnost. Dále oddělení zajišťuje koordinaci dislokace a činností pracovišť a útvarů fakulty a rovněž garantuje, koordinuje a průběžně dle potřeby aktualizuje systém organizace a řízení fakulty včetně podpory a péče o zaměstnance (např. spolupráce s odborovou organizací). Ve vztahu k zaměstnancům fakulty oddělení metodicky zabezpečuje oblast informační a materiálně-technické infrastruktury a proces hodnocení kvality. Mezi důležité kompetence oddělení patří normotvorný proces, implementace univerzitních norem a předpisů a rovněž uzavírání smluv a dohod vůči vnějším i vnitřním subjektům. Kromě vnitřních procesů je v kompetenci oddělení také spolupráce s veřejnou správou a dalšími organizacemi na úrovni měst a krajů.

Oddělením jsou zajišťovány pronájmy prostor fakulty v budovách na Žižkově náměstí a ulici Purkrabská, a to jak právnickým, tak i fyzickým osobám pro konání různých akcí. K dispozici jsou dva konferenční sály vybavené moderní audiovizuální technikou a dle rozvrhových možností fakulty je možné využít velkokapacitní přednáškové místnosti a několik desítek učeben, včetně počítačových, vybavených nejmodernější prezentační technikou. Bližší informace naleznete ZDE.

Personální složení ZDE.